TR
EN
AR

BİZ KİMİZ

İlk mağazamızı açarken bir hayalimiz vardı; Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında mis gibi simitlerimizi yapma, tüm dünyaya tadımızı ve adımızı duyurup sevdirme hayali. Bugün, gerçekleşen bu hayalimizle büyümeye devam ediyoruz. Sabah, öğle ve akşam günün her anında hamuruna dostluğumuzu kattığımız taptaze lezzetlerimizi dünyanın birçok noktasında misafirlerimizle buluşturuyoruz.

SİMİT SARAYI MANİFESTO


ŞİRKET POLİTİKAMIZ

DÜNDEN BUGÜNE

 • 2002

  Hamurumuza dostluk kattık ve ilk dükkanımızla yolculuğumuza başladık.

 • 2004

  İstanbul genelinde 18 mağazaya ulaştık.

 • 2005

  TÜBİTAK Onaylı, Dünyanın ilk Simit Fabrikası’nı açtık.

 • 2007

  Tüm dünya Simit Sarayı lezzetleriyle tanışsın diye Franchise sistemine geçtik.

 • 2010

  Ülke sınırlarını aştık ve Hollanda’da ilk mağazamızı açtık.

 • 2012

  Hem Pasta fabrikamızı kurduk hem de Suudi Arabistan’daki mağazamızı açtık.

 • 2013

  Lezzetimizi göklere taşıdık, Havayolu İkram Hizmetleri’ne başladık.

 • 2014

  Kıtaları geçtik, New York’ta ilk, Dam Meydanı’nda ikinci mağazamızı açtık.

 • 2015

  5 Çayı Simit Sarayı lezzetleri olmadan olmaz dedik ve Oxford Caddesi’nde ürünlerimizi pişirmeye başladık.

 • 2017

  Fawaz Alhokair grup ile stratejik ortalık yapıldı.

 • 2017

  Dünya’nın 25 ülkesinde, 11.250 çalışanımızla Türkiye’nin Büyüyen Dünya Markası olmaya devam ediyoruz.

DÜNYANIN İLK VE TEK SİMİT FABRİKASI

Tübitak onaylı, dünyanın ilk ve tek simit fabrikasını 2005’te Samandıra-Sancaktepe’de kurduk. 2015 yılında dünya standartlarında üretim yapan, tamamen son teknolojiyle donatılmış ve dünyanın en yüksek kapasiteli çiğ donuk-pişmiş donuk esnek simit üretim hattına sahip yeni üretim tesisimiz devreye girmiştir. Toplam 10.000 metre karelik alanda faaliyetini sürdüren fabrikamız; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve Helal Uygunluk sertifikalarına sahiptir. Avrupa’daki büyümemizi desteklemek için yurt dışındaki ilk fabrika yatırımımızı 2016’da Londra’da yaptık ve burayı Avrupa üssü olarak konumlandırdık.

Her gün 1 milyon ziyaretçimize “Afiyet olsun.” diyoruz ve Türkiye’nin büyüyen dünya markası olma yolunda ilerliyoruz.
Simit Sarayı hikayesi mis gibi kokan çıtır çıtır simitler yapma ve bu lezzeti tüm dünyaya sevdirme hayaliyle başladı. Ülke sınırlarını aşıp tüm dünyayı lezzetleri ile buluşturmayı hedefleyen Simit Sarayı, bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyor. 2002 yılında ilk adımı atılan bu lezzet yolculuğu, bugün kıtaları aşarak dünya çapında 25 ülkede bulunan modern kafe konseptine sahip mağazalarında devam ediyor.

2005 yılında TÜBİTAK onayı ve iş birliğiyle dünyanın ilk simit fabrikasını açan Simit Sarayı, 2007 yılı itibariyle geçtiği franchise sistemi sayesinde global pazardaki faaliyetlerini artırıyor. Bu doğrultuda 2010 yılında ilk yurt dışı şubesini Hollanda'da açan Simit Sarayı'nın lezzetleri, 2014 yılında açtığı New York mağazası ile kıtaları aştı. New York'taki ikinci Simit Sarayı mağazası için ise hazırlıklar sürüyor. Yurt dışında açılan yeni mağazaları ile farklı coğrafyalara ulaşan Simit Sarayı, havayolu ikram hizmetlerine başlanmasıyla lezzetlerini gökyüzüne de taşıdı. Avrupa yatırımlarını desteklemek için 2015 yılında Londra'daki Oxford Caddesi'nde mağaza açan ve 2016 yılında Londra'yı Avrupa üssü olarak konumlandıran Simit Sarayı, yurt dışındaki ilk fabrika yatırımını da burada gerçekleştirdi. London Eye, Kings Road, Piccadilly Circus, Baker Street ve Londra'nın daha birçok önemli noktasında misafirlerini ağırlayan Simit Sarayı, Avrupa'daki en büyük mağazasını da Leicester Square'de açtı.

Son teknolojiyle donatılmış ve dünyanın en yüksek kapasiteli çiğ donuk-pişmiş donuk esnek simit üretim hattına sahip tesiste dünya standartlarında üretim yapan Simit Sarayı, yeni başarılara imza atarak hız kesmeden büyüyor. Günün her saatinde büyük özenle hazırlanan taptaze ürünlerini misafirlerine sunan ve her gün tüm dünya çapında 1 milyondan fazla misafirine ''Afiyet olsun'' diyen Simit Sarayı, Türkiye'nin en büyük hizmet ihracatçısı unvanını başarıyla taşıyor.